MTHS Firmaları

MTHS Firmaları | MTHS Hizmeti veren Firmalar

 

MTHS Firmaları,( MTHS Hizmeti veren firmalar )

MTHS Firmaları


MTHS Firmaları genellikle MTHS Hizmeti veren firmalar olarak ifade edilir. Ancak MTHS Hizmeti veren firmaların MTHS Hizmeti verebilmesi yapması gereken bir takım ön çalışmalar bulunmaktadır.


MTHS Hizmeti veren firmalar yada MTHS Sağlayıcılar, MTHS Hizmeti için öncelikle e-imza oluşturma ve doğrulama içeren bir MTHS yazılımına sahip olmalıdır. MTHS Yazılımı üzerine yüklenecek her türlü bilgi ve belgeninde mutlaka zaman damgası ile damgalanması ve belirli bir zaman sonra e-arşivlenmesinin MTHS yazılımı tarafından yapılabiliyor olması gerekmektedir.


MTHS Hizmeti sağlayacak yazılımın hazırlanması sonrası yazılımın siber güvenlik testi ve e-imza uyum değerlendirme testlerine tabi tutulması ve bu testleri başarıyla tamamlaması gerekmektedir.


Tübitak tarafından yapılan Uyum değerlendirme testlerinden başarılı olan MTHS Yazılımı, bakanlığa sunularak MTHS Hizmet sağlayıcı olma talebinden bulunulmalıdır. Bakanlık tarafından yapılan inceleme sonrasında uyum değerlendirme test raporları dahil olmak üzere yapılan inceleme sonrası uygun görülen firmalara MTHS Faaliyet izni verilmektedir.


MTHS Hizmeti veren firmalar ancak bu işlemleri tamamlayabildikten sonra MTHS Hizmeti sunmaya Hak kazanmaktadırlar.


MTHS Hizmeti faaliyet izni sonrası her MTHS Sağlayıcı tüm MTHS faaliyetlerine ilişkin kapsamlı raporları bakanlığa sürekli olarak sunmaktadırlar.


Bakanlığa sunulan rapor içeriğinde MTHS kullanımına ilişkin bilgiler MTHS hizmeti kullanım detayları gibi bilgilerde bulunabilmektedir. Bu nedenle MTHS Hizmeti kullanan firmalar web tasarımı ana sayfasında " Bilgi Toplumu Hizmetleri " başlığı altında MTHS Hizmetini eksiksiz olarak kullanmalıdır.


Eksiksiz olarak hizmetin kullanımı için sıkça destek ve bilgilendirmeye ihtiyaç duyulmaktadır.


Eksiksiz ve kullanıcı dostu arayüzleri ile TTR MTHS hizmeti ile kanuni zorunluluğunuzu tamamlayabilmeniz için 0 216 355 75 37 nolu hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
.