Home | News | Contact | Share Source Compressed Errors Messages MTHS | MTHS Hizmeti | MTHS konusunda ilkeli Hizmet Sağlayıcı TTR BİLİŞİM MTHS Hizmeti

MTHS - MTHS HİZMETİ HAKKINDA

MTHS HiZMETi HAKKINDA

 

MTHS Sağlayıcı,( Merkezi Veri Tabanı Hizmet Saglayıcı )

TTR Bilişim Hizmetleri olarak 2000 li yıllardan beri internet tabanlı hizmetler üretmek amacıyla kurulmuş bir bilişim şirketiyiz. Özellikle web sitesi tasarımı, ağırlıklı hizmet alanımız olarak ifade edilebilir. Bu konuda özel ve kamu olmak üzere birçok firmaya çözümler sağlamış bulunmaktayız.

Bilindiği üzere 2013 yılından itibaren Yeni ticaret kanununda yapılan değişiklik sonrası Bağımsız Denetime Tabi Sermaye Şirketlerinin web sitelerinde bir takım bilgilerin MTHS yazılımı üzerinden yayınlanması gerekmektedir. Hali hazırda web tasarım şirketi olmanın verdiği tecrübe ile geliştirdiğimiz MTHS Yazılımını daha önce yapmış olduğumuz web tabanlı yazılımlara MTHS Yazılımını da ekleyerek MTHS Sağlayıcı olarak 2013 yılından beri hizmet vermekteyiz.

Bir yazılım firması olmamız nedeniyle bir yazılımın daha verimli olmasını sağlamak adına sahip olması gereken kriterlere dikkat ederek geliştirmiş olduğumuz MTHS Yazılımımız ile kullanımı kolay ve yönetmelik uyumlu MTHS Yazılımı MTHS firmaları tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır.

MTHS yazılımı, ciddi bir yazılım tecrübesi, e-imza eklentileri gibi farklı konularda uzmanlık gerektiren bir yazılımdır. Yazılım sürekli değişen e-imza formatları ile uyumlu çalışacak şekilde güncel tutulmadır. Ayrıca yazılım e-arşivleme ile kayıtlı tüm dataları da güvenli bir şekilde e-arşivlemektedir.

Bu konuda MTHS Yazılımı siber güvenlik testleri, e-imza atma ve e-imza doğrulama testlerine tabi tutularak başarıyla da bu testleri geçebilmelidir.

TTR Bilişim Hizmetleri olarak Sahip olduğumuz web sitesi tasarımındaki tecrübe ile geliştirmiş olduğumuz kullanıcı dostu MTHS Yazılımı ile MTHS Sağlayıcılığı konusunda Bakanlık tarafından MTHS Faaliyeti izin belgesi verilmiş bir MTHS Sağlayıcı firmayız.

Web tasarım şirketi olmanın verdiği avantajların tamamını MTHS Hizmetinin kullanıcı sitelerine nasıl daha kolay adapte edilebileceği konusunda kullanarak , çok kolay şekilde web sitenize adapte edebileceğiniz bir formatta hazırlamış bulunuyoruz.

MTHS Hizmetimizden yararlanan müşterilerimiz, kendi web sitelerine MTHS Hizmeti eklentisini kendileri yapabileceği gibi FTP şifrelerini vermeleri durumunda ÜCRETSİZ OLARAK MTHS eklentisini web sitelerine adapte edebilmekteyiz.

MTHS Hizmeti, sadece web sitesine uygulanan bir eklenti olmanın ötesinde sürekli bilgi yüklenmesi gereken bir yazılımdır. Bu nedenle yüklenecek bilgiler, yükleme zamanları, gibi sorularınız için hizmeti kullandığınız sürece desteğe ihtiyaç duyulacaktır.

TTR Bilişim olarak MTHS Hizmetine yaklaşımımız satış öncesi ve özellikle satış sonrası ihtiyaç duyulan desteğin doğru ( MTHS Yönetmeliklerine uygun ) ve zamanında müşterilere sunulmasıdır. Bu konuda MTHS yazılımımızı kullanan tüm müşterilerimizden takdir görmekteyiz.

MTHS Firması seçiminde sadece satın alırken oluşan koşulların değil hizmeti kullanırken de ihtiyaç duyulacak desteğin düşünlmesi önemlidir. Bu bilinçle MTHS Hizmeti sunmaya devam etmekteyiz.

 

MTHS Hizmeti Hakkında merak edilenler


MTHS Hizmeti nedir ?

Yeni ticaret Kanunu kapsamında denetime tabi sermaye şirketleri tarafından web sitelerinin ana sayfasında " Bilgi Toplumu Hizmetleri " bağlantısı altında yönetmeliklerde yer alan bilgilerin yayınlanacağı Merkezi Veritabanı Hizmeti kısaca MTHS Hizmeti olarak adlandırılmaktadır. MTHS Hizmeti TTR Bilişim tarafından her türlü web sitesine ( Dinamik web sitesi, statik web sitesi ) adapte edilebilir özellikle geliştirilmiştir.


Yabancı dildeki web sitesine MTHS Nasıl eklenir ?

Şirket web sitesi yabancı dilde ise MTHS Hizmeti eklenebilir mi? yoksa MTHS için sadece Türkçe bir web sitesi mi oluşturulmalıdır? sorusu sıkça karşılaşılan sorulardandır. Bu konuda yönetmeliklerde net bir açıklama bulunmasa da Mersis ( Merkezi Sicil Sistemi ) te tescil edilmiş olan alan adı üzerinden yapan web sitesi dili ne olursa olsun, " Bilgi Toplumu Hizmetleri " Bağlantısı üzerinden MTHS Hizmetini veriyor ise bu uygulama kabul görmektedir.


Şirketin birden fazla web sitesi var MTHS hangisinde olmalıdır ?

MTHS yani web sitesinizde "bilgi toplumu hizmetleri " bağlantısı sadece bağımsız denetime tabi sermaye şirketinin Mersis sisteminde kayıtlı olan web sitesi üzerinde olmalıdır. Bir grup şirketinin kaç tanesi bağımsız denetime tabi ise sadece o şirketlerin MTHS Hizmeti alması gerekmektedir. Bağımsız denetime tabi olmayan şirketler MTHS hizmeti kullanmak zorunda değildir. Bunun dışında şirketlerin marka siteleri vb gibi diğer web sitelerinde de MTHS yani "bilgi toplumu hizmetleri" bağlantısını bulundurmaları zorunluluk değildir.


Denetime tabi sermaye şirketi nedir ?

Bağımsız Denetime Tabi olma şartları: Aşağıdaki şartlardan herhangi iki tanesini sağlayan kuruluşlar bağımsız denetime tabidirler. Bu şartlardan iki tanesini sağlıyorsanız MTHS Hizmeti sizin için kanuni bir zorunluluktur. Grup şirketlerinde ise aşağıdaki şartlardan iki tanesini sağlayan her şirket için MTHS Hizmeti alınmalıdır. Bu konudaki benzer sorularınız için iletişime geçmeniz durumunda MTHS uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

  • Aktif toplamı kırkmilyon ve üzeri Türk Lirası
  • Yıllık net satış hasılatı seksenmilyon ve üzeri Türk Lirası
  • Çalışan sayısı ikiyüz ve üzeri

MTHS Hizmetini kimler verebilir? MTHS Firmaları Kimlerdir?

MTHS Hizmeti Yönetmeliklerde belirtildiği üzere sadece MTHS Faaliyet iznine sahip firmalar tarafından verilebilir. Bakanlık faaliyet izni öncesi MTHS Yazılımının geliştirmelerinin yapılarak gereken teknik raporunu almış olmaları gerekmektedir. Teknik rapordan yeterlilik alabilmek için özetle güncel formatlarda e-imza oluşturma, e-imza doğrulama, e-arşivleme, siber güvenlik testleri gibi testlerin başarıyla tamamlanmış olması gerekmektedir.

MTHS Hizmeti nasıl uygulanır?

MTHS Hizmeti, bakanlık onaylı bir MTHS Şirketinden alındıktan sonra web sitenize ilgili şirketin direktifleri doğrultusunda eklenti yapılmalıdır. MTHS Hizmeti kullanılmaya başladığında ise derhal yayınlanması zorunlu olan içeriklerin sisteme şirket imza yetkilileri tarafından e-imzaları ile yüklenmeleri gerekmektedir. MTHS sistemi üzerine verileri kimler girmelidir? MTHS sistemi de sadece şirketi temsile kanuni yetkililer tarafından e-imzaları ile yapılabilmektedir. Bunun dışındaki kişilerin e-imza ile sisteme dosya yükleyebilmeleri için mutlaka noter onaylı yetki belgesi sunması gerekmektedir. Şirket yetkilisinin e-imzası ile başka kişiler tarafından yapılan işlemlerde ise tüm sorumluluk e-imzası kullanılan kişilerde olmaktadır.

Select AllClear Compression Ratio: 77% 24,373 bytes 18,880 bytes Saved: 5,493 bytes Download: Here. Drag as: compressed.html Webmaster tools: Single / Multi line PHP string. Single / Multi line JavaScript string. Restore result. W3C x/html validation: Validate Original Code Validate Compressed Code © 2016 HTMLCompressor.com - All rights reserved. Updated: 2016-02-24 (SSL)